Letecká škola

Pro ty, kteří se chtějí pohybovat ve třírozměrném prostoru nejen v počítačových hrách ale třeba takhle:

Nabízíme možnost pilotního výcviku.

Pilotní průkaz je možné získat jednak pro ultralehké letouny, tak pro sportovní letouny (průkaz soukromého pilota). Výcvik je složen z teoretické a praktické části. Teoretická část poskytuje potřebné informace zejména z aerodynamiky, navigace, meteorologie, letecké komunikace a dalších leteckých oblastí. Praktický výcvik je možno rozdělit na část techniky pilotáže a navigace. Výcvik na ultralehkých letadlech vyžaduje 25 letových hodin a osnova výcviku soukromého pilota letounů obsahuje 45 letových hodin. Obvykle po deseti hodinách letí pilot první samostatný let.
Není to drahé? Ano, létání je drahé.

Letová hodina na dvoumístném ultralehkém letounu schváleném pro výcvik je 1500 až 2000 Kč. Letová hodina na sportovním letounu stojí 3500 až 4500 korun. Teoretický výcvik poskytuje aeroklub pro své členy zdarma.
Pokud máte zájem a nemáte zatím představu, co to s vámi udělá a jak se vám to bude líbit, tak si to můžete vyzkoušet s instruktorem v půlhodinovém až hodinovém letu „pilotem na zkoušku“.

Placená doba je doba od vzletu po přistání, zapisovaná doba je celková doba, tedy doba od špalků ke špalkům, tedy doba pohybu letounu.

Více zde: http://www.akbrno.cz/pro-verejnost/letecka-skola/